ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի աշխատանքային օրենսդրության վերահսկողության վարչության պետ Իգիթ Հակոբյանի և Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահի խորհրդական Հովսեփ Պողոսյանի համահեղինակությամբ լույս է տեսել «Աշխատանքային իրավունք» ստուգաթերթ-ձեռնարկը։
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի և Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության համագործակցությամբ մշակված ձեռնարկը նախատեսված է ինչպես գործատուների, այնպես էլ աշխատանքի իրավունքի ապահովման բնագավառում վերահսկողություն իրականացնող տեսուչների համար։
Ստուգաթերթ-ձեռնարկը մշակվել և հրատարակվել է տեսչական մարմնի և Հայաստանի արդյունաբերողների ու գործարարների միության միջև կնքված հուշագրի շրջանակներում։

В соавторстве с начальником Управления по надзору за трудовым законодательством Инспекционного органа здравоохранения и труда РA Игитом Акобяном и советником председателя Союза промышленников и предпринимателей Армении Овсепом Погосяном вышел в свет контрольный список-пособие «Трудовое право».
Пособие, разработанное в сотрудничестве Инспекционного органа здравоохранения и труда РА и Союза промышленников и предпринимателей Армении, предназначено как для работодателей, так и для инспекторов, осуществляющих контроль в сфере трудового права.
Контрольный список-пособие разработано и опубликовано в рамках меморандума, заключенного между Инспекционным органом и Союзом промышленников и предпринимателей Армении.