ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի նախաձեռնությամբ և Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ անցկացվել է սեմինար-իրազեկում՝ քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող բժշկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների համար։
Սեմինար-իրազեկմանը մասնակցել են 17 բժշկական կազմակերպությունների 22 ներկայացուցիչներ։
Սեմինարն անցկացրել են Տեսչական մարմնի Երևան քաղաքի տարածքային կենտրոնի Բժշկական օգնության և սպասարկման վերահսկողության բաժնի պետ Նաիրա Մերվազյանը և նույն բաժնի ավագ տեսուչ Լիլիթ Ղազարյանը։
Սեմինարին ներկա է եղել Տեսչական մարմնի Բժշկական օգնության և սպասարկման վերահսկողության վարչության պետ Քրիստինե Աբրահամյանը։
Մասնակիցներին ներկայացվել են 2023 թվականին բժշկական կազմակերպություններում ստուգումների ընթացքում կիրառվող իրավական ակտերը, բժշկական օգնության և սպասարկման վերահսկողության ոլորտում ՀՀ կառավարության որոշումներն ու առողջապահության նախարարի հրամանները, ծխախոտի և փոխարինիչների նկատմամբ Տեսչական մարմնի վերահսկողական գործառույթները, ինչպես նաև ծանոթացրել են ՇՄԶ հավաստագրման գործընթացում Տեսչական մարմնի գործառույթներին։
Տեսչական մարմնի մասնագետները պատասխանել են նաև բժշկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հարցերին։

По инициативе Инспекционного органа здравоохранения и труда РА и при содействии мэрии Еревана был проведен семинар-оповещение для представителей медицинских организаций, действующих подведомственных мэрии.
В семинаре приняли участие 22 представителя 17 медицинских организаций.
Семинар провели начальник отдела контроля за медицинской помощью и обслуживанием территориального центра города Еревана Инспекционного органа Наира Мервазян и старший инспектор того же отдела Лилит Казарян.
На семинаре присутствовала начальник управления по контролю за медицинской помощью и обслуживанием Инспекционного органа Кристина Абраамян.
Участникам семинара были представлены правовые акты, применяемые в ходе проверок в медицинских организациях в 2023 году, решения Правительства РА в сфере контроля за медицинской помощью и обслуживанием, приказы Министра здравоохранения, а также были ознакомлены с функциями Инспекционного органа в процессе сертификации НПР.