Հունվարի 30-ին, ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի կառավարման խորհրդի նախագահ, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանի գլխավորությամբ կայացել է տեսչական մարմնի կառավարման խորհրդի 2023 թվականի անդրանիկ նիստը։
Օրակարգում ընդգրկված էր 4 հարց՝
1․ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի 2022 թվականի տարեկան հաշվետվության նախագծի քննարկում և հավանության արժանացում.
2․ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի որակի ապահովման վարչության 2022 թվականի 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ եռամսյակների հաշվետվությունների ներկայացում և քննարկում.
3․ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի 2022 թվականի 2-րդ 3-րդ և 4-րդ եռամսյակների գործունեության կատարողականների գնահատման քննարկում և հաստատում.
4․ Այլ հարցերի քննարկում:
Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Սլավիկ Սարգսյանը կառավարման խորհրդին ներկայացրեց անցած տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքները, ընդգծեց ձեռքբերումներն ու անելիքները։
Տեսչական մարմնի որակի ապահովման վարչության պետ Թագուհի Հակոբյանը ներկայացրեց 2022 թվականի 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ եռամսյակների հաշվետվության և գործունեության կատարողականների գնահատման տեղեկատվությունը։

30 января во главе с председателем совета управления Инспекционного органа здравоохранения и труда РА, министром труда и социальных вопросов РА Нареком Мкртчяном состоялось первое в 2023 году заседание совета управления Инспекционного органа.
В повестку дня было включено 4 вопроса:
- Обсуждение и утверждение проекта годового отчета Инспекционного органа здравоохранения и труда РА за 2022 год
- Представление и обсуждение отчетов 2-го, 3-го и 4-го кварталов 2022 года управления обеспечения качества Инспекционного органа здравоохранения и труда РА
- Обсуждение и утверждение оценки выполнения деятельности Инспекционного органа здравоохранения и труда РА за 2-й, 3-й и 4-й кварталы 2022 года
- Обсуждение ряда других вопросов.
В ходе встречи исполняющий обязанности руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда Славик Саргсян представил Совету управления проделанную за прошедший год работу, подчеркнул достижения и задачи.
Начальник управления обеспечения качества Инспекционного органа Тагуи Акопян представила отчет за 2-й, 3-й и 4-й кварталы 2022 года и информацию об оценке выполнения деятельности.