ՀՀ կառավարության հուլիսի 28-ի նիստում N 1166-Ն որոշմամբ փոփոխություն և լրացում է կատարվել Կառավարության 2020թ-ի 718-Ն որոշման մեջ։
Դեղերի շրջանառության և դեղագործական գործունեության բնագավառում ռիսկի վրա հիմնված ստուգումների ստուգաթերթի հավելված 2-ի 2.1 և 2.3 ստուգաթերթերի մեջ իրականացվել են հետևյալ փոփոխություններ և լրացումներ։
Մասնավորապես, 2.1 ստուգաթերթը լրացվել է հետևյալ կետերով՝
- N 10.1 կետը շարադրվել է նոր խմբագրությամբ՝ դեղերի, դեղանյութերի, դեղաբուսական հումքի և հետազոտվող դեղագործական արտադրանքի փաթեթավորմանը, պիտակավորմանը, մակնշմանը՝ ներառյալ դեղերի ներդիր-թերթիկին, ինչպես նաև ընդհանուր բնութագրին ներկայացվող պահանջները պահպանված են
- N 18.1 կետը շարադրվել է նոր խմբագրությամբ՝ թմրամիջոցներ և հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութեր պարունակող, անվճար կամ արտոնյալ պայմաններով տրվող, հակավարակային (հակաբակտերիային դեղեր, հակասնկային դեղեր, հակամիկոբակտերիային դեղեր, հակավիրուսային դեղեր, իմունային շիճուկներ և իմունոգլոբուլիններ, պատվաստանյութեր) դեղեր չեն առաքվում,
- N 18.2 կետը շարադրվել է նոր խմբագրությամբ՝ դեղերը պատվիրատուին առաքվում են ամբողջականությունը չխախտված սպառողական փաթեթներով՝ ապահովելով դեղի գրանցման ժամանակ հաստատված պահման ու տեղափոխման պայմանները:

На заседании Правительства РА от 28 июля решением № 1166-Н внесено изменение в постановление Правительства РА № 718-Н от 2020 года.
В контрольные листы 2.1 и 2.3 приложения 2 к контрольному листу проверок, основанных на рисках в сфере оборота лекарств и фармацевтической деятельности, были внесены следующие изменения и дополнения.
В частности, контрольный лист 2.1 был дополнен следующими пунктами:
- Пункт № 10.1 изложен в новой редакции: соблюдены требования, предъявляемые к упаковке, маркировке лекарств, фармацевтических субстанций, фармацевтического сырья и исследуемой фармацевтической продукции, включая вкладыш-лист лекарств, а также общую характеристику,
- Пункт № 18.1 изложен в новой редакции: лекарства, содержащие наркотические средства и психотропные вещества, бесплатно или на льготных условиях, противоинфекционные (антибактериальные препараты, противогрибковые препараты, антимикобактерические препараты, противовирусные препараты, иммунные сыворотки и иммуноглобулины, вакцины) не поставляются,
- Пункт № 18.2 изложен в новой редакции: лекарства доставляются заказчику в неповрежденной потребительской упаковке, обеспечивая условия хранения и транспортировки, утвержденные при регистрации лекарства.
Согласно Закону Республики Армения «Об организации и проведении проверок в Республике Армения» проверки проводятся на основе контрольных листов, утвержденных Правительством РА.