ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հակոբ Ավագյանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել՝ «Աշխատանքի տեսչության համակարգի էվոլյուցիան 2016-2021թթ.» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում։
Հեռավար քննարկումը կազմակերպվել է ԱՄԿ հայաստանյան գրասենյակի և ԵՄ աջակցությամբ։
Քննարկմանը մասնակցել են ներկայացուցիչներ ՀՀ Ազգային ժողովից, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, Եվրամիության պատվիրակությունից, Աշխատանքի միջազգային կազմակերպությունից և այլ կառույցներից։
Կողմերը բարձր են գնահատել Տեսչական մարմնի կողմից այս ուղղությամբ արված աշխատանքները, մասնավորապես, տեսչական մարմնում կատարված աշխատանքների ընթացքը, զարգացումը, օրենսդրական բարեփոխումները։
Նախանշվել են հետագա անելիքները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համատեղ աշխատանքը՝ ստանալ առավել լավ արդյունք։

Состоялось заседание коллегии при участии руководителя Инспекционного органа Акоба Авагяна, на тему «Эволюция системы инспекции труда в 2016-2021 гг.».
Дистанционное заседание было организовано при поддержке миссии ООН в Армении и ЕС. В рабочем совещании приняли участие представители Национального собрания РА, Министерства труда и социальных вопросов РА, делегация Евросоюза, Международной организации труда и другие приглашённые лица.
Стороны высоко оценили работы проделанные в этом направлении со стороны Инспекционного органа, в частности, процесс работы, проведенных в инспекционном органе, развитие, законодательные реформы.
Намечены дальнейшие действия. Была достигнута договоренность продолжить совместную работу, с целью достижения наилучшего результата.