ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Սլավիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ շարունակվում են մասնագիտական ստորաբաժանումների աշխատանքային քննարկումները։
Հերթական քննարկումը՝ Հիգիենիկ, սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային վերահսկողության ոլորտի վերաբերյալ, տեղի է ունեցել հուլիսի 30-ին։
Քննարկմանը մասնակցել են Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալ Թագուհի Հակոբյանը, Տեսչական մարմնի տարածքային կենտրոնների պետերը, հիգիենիկ, սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային վերահսկողության վարչության պետը, մասնագետները և Տեսչական մարմնի Իրավական աջակցության բաժնի պետը։
Թագուհի Հակոբյանը քննարկման է ներկայացրել աշխատանքի ընթացքում գույքագրված խնդիրները, աշխատանքի կազմակերպմանն առնչվող ու լուծում պահանջող ընթացիկ հարցերը։ Լսել են ոլորտի մասնագետների կարծիքներն ու առաջարկները։
Հանդիպման ավարտին Տեսչական մարմնի ղեկավարը հետաքրքրվել է հանձնարարականների կատարման ընթացքից, տվել նոր հանձնարարականներ։

Во главе с руководителем Инспекционного органа здравоохранения и труда РА Славиком Саргсяном продолжаются рабочие встречи профессиональных подразделений.
Очередная встреча состоялась 30 июля. Во встречи обсуждались вопросы гигиенического, санитарно-гигиенического и противоэпидемического контроля.
В обсуждении приняли участие заместитель руководителя Инспекционного органа Тагуи Акобян, начальники территориальных центров Инспекционного органа, начальник управления гигиенического, санитарно-гигиенического и противоэпидемического контроля, специалисты и начальник отдела правового содействия Инспекционного органа.
В ходе встречи Тагуи Акобян представила проблемы, выявленные в ходе работ, текущие вопросы связанные с организацией работ и требующие решения, а также в процессе обсуждения выслушала мнения и предложения специалистов в этой области.