Կայացել է ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի գործունեության հնգամյակն ամփոփող տարեկան ժողովը
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Սլավիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ կայացել է Տեսչական մարմնի գործունեության հնգամյակն ամփոփող տարեկան ժողովը։ Ժողովն անցկացվել է ԱԱՏՄ արհեստակցական միության աջակցությամբ և մասնակցել է Տեսչական մարմնի ողջ աշխատակազմը՝ ղեկավարի տեղակալները, տարածքային կենտրոնների ղեկավարները, մասնագիտացված վաչությունների պետերը, տեսուչներ, փորձագետներ, մասնագետներ, սպասարկող անձնակազմը։
Սլավիկ Սարգսյանը ներկայացրել է Տեսչական մարմնի 5-ամյա աշխատանքի վիճակագրական տվյալները՝ տարեկան ստուգումների/վերստուգումների, դիմում-բողոքների, վարչական վարույթների,  իրազեկման-կանխարգելիչ միջոցառումների, թեժ գծով ստացված զանգերի դինամիկան։
Ամփոփվել են հիմնական ձեռքբերումները, արձանագրվել են խնդիրները և նախանշվել են  անելիքները։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի կողմից՝ հինգ և ավելի տարի Տեսչական մարմնում աշխատած գործընկերներին՝ երկարամյա ծառայության համար շնորհվել են Տեսչական մարմնի տարբերանշանով կրծքազարդեր։
Շնորհավորելով աշխատակիցներին 5-ամյա գործունեության առթիվ, Սլավիկ Սարգսյանը նշել է, որ պետական ծառայությունը նախևառաջ պարտավորություն է՝ պարտավորություն հանրության և պետության առաջ։
Տեսչական մարմնի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել աշխատակիցներին՝ արդյունավետ գործունեության և յուրաքանչյուրի ներդրած անհատական ջանքի համար։

Состоялось ежегодное собрание, посвященное пятилетнему юбилею деятельности ИОЗТ РА
Во главе с руководителем Инспекционного органа здравоохранения и труда РА Славиком Саргсяном состоялось ежегодное собрание, посвященное пятилетию деятельности Инспекционного органа.
Мероприятие было проведено при поддержке профсоюза ИОЗТ, в котором приняли участие все сотрудники Инспекционного органа, в частности заместители руководителя, руководители территориальных центров, начальники департаментов, инспекторы, эксперты, специалисты.
В процессе встречи, Славик Саргсян представил статистические данные 5-летней работы Инспекционного органа: динамику ежегодных проверок/перепроверок, заявлений-жалоб, административных дел, информационно-профилактических мероприятий, звонков по горячей линии.
Были обобщены основные достижения, зафиксированы проблемы и намечены дальнейшие действия.
Руководителем Инспекционного органа коллегам, проработавшим в Инспекционном органе пять и более лет, за многолетнюю службу были вручены нагрудные знаки с эмблемой Инспекционного органа.
Поздравив сотрудников с 5-летней деятельностью, Славик Саргсян отметил, что Государственная служба-это прежде всего обязательство перед обществом и государством.
В заключении руководитель Инспекционного органа поблагодарил всех сотрудников за эффективную деятельность и индивидуальные усилия каждого.