ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը շարունակում է կանխարգելիչ իրազեկման սեմինարները՝ վերահսկողության ոլորտում գտնվող տնտեսավարողների համար։
Արևմտյան տարածքային կենտրոնի մասնագիտական ստորաբաժանումների ղեկավարներն այս անգամ սեմինար-իրազեկում են անցկացրել Արմավիրի մարզի բժշկական կազմակերպությունների ավելի քան 4 տասնյակ ներկայացուցիչների համար։
Ներկայացվել են Դեղերի շրջանառության, Բժշկական օգնության և սպասարկման և Հիգիենիկ, սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային վերահսկողության ոլորտները կարգավորող՝ գործող և նոր ընդունված իրավական ակտերը։
Միջոցառմանը մասնակցել են մարզպետի խորհրդական Սաթենիկ Թովմասյանը, Տեսչական մարմնի արևմտյան տարածքային կենտրոնի պետ Գնել Սարգսյանը։
Սեմինարի ընթացքում Տեսչական մարմնի մասնագետները պատասխանել են նաև բժշկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հարցերին։

Профилактические и информационные мероприятия продолжаются
Инспекционный орган здравоохранения и труда РА продолжает семинары по информированию для хозяйствующих субъектов, находящихся в сфере контроля.
На этот раз руководители профессиональных подразделений Западного территориального центра провели семинар-оповещение для более чем 40 представителей медицинских организаций Армавирской области.
В ходе семинара были представлены действующие и принятые правовые акты, регулирующие сферы обращения лекарств, медицинской помощи и обслуживания, гигиенического, санитарно-гигиенического и противоэпидемического контроля.
Во встрече приняли участие советник губернатора Сатеник Товмасян, начальник Западного регионального центра Инспекционного органа Гнел Саргсян.