Փոփոխություն է կատարվել ՀՀ կառավարության 2020թ-ի 718-Ն որոշման մեջ
ՀՀ կառավարության 2023 թվականի հունիսի 16-ի նիստում N 981-Ն որոշմամբ  փոփոխություն է կատարվել Կառավարության 2020թ-ի 718-Ն որոշման մեջ։
Ըստ որի՝ նոր խմբագրությամբ շարադրվել են բժշկական օգնության և սպասարկման բնագավառում գործող բոլոր ստուգաթերթերը։
Միաժամանակ բժշկական օգնության և սպասարկման բնագավառում ռիսկի վրա հիմնված ստուգումների համար գործող 17 ստուգաթերթերի փոխարեն՝ գործելու է 16 ստուգաթերթ, քանի որ 718-Ն որոշման 1-ին կետի 3-րդ ենթակետով հաստատված N 3 հավելվածի՝ N 3.2 ստուգաթերթի հարցերը միավորվել են N 3.7 ստուգաթերթի հարցերին և նոր խմբագրությամբ ներկայացված են N 3.6 ստուգաթերթով:
Փոփոխված՝ նոր համարակալմամբ ստուգաթերթերը հրապարակված են ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի պաշտոնական կայքում։

Внесено изменение в постановление Правительства РА 718-Н от 2020г
На заседании правительства РА 16 июня 2023 года решением N 981-Н было внесено изменение в постановление Правительства от 2020 года 718-Н.
Согласно которому в новой редакции изложены все контрольные списки, действующие в сфере медицинской помощи и обслуживания.
В то же время вместо действующих 17 контрольных списков для проверок в сфере медицинской помощи и обслуживания, основанных на рисках, будет действовать 16 контрольных списков, поскольку вопросы контрольного списка N 3.2 приложения N 3, утвержденного подпунктом 3 пункта 1 решения N 718, объединены с вопросами контрольного списка N 3.7 и в новой редакции представлены контрольным списком N 3.6.
Измененные контрольные списки с новой нумерацией опубликованы на официальном сайте Инспекционного органа здравоохранения и труда РА.