Աշխատանքային ժողով՝ Տեսչական մարմնի ողջ անձնակազմի մասնակցությամբ
Հունիսի 9-ին ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Սլավիկ Սարգսյանն առցանց աշխատանքային ժողով է հրավիրել, որին մասնակցում էր Տեսչական մարմնի տարածքային կենտրոնների և կենտրոնական ապարատի ողջ անձնակազմը։
Աշխատանքային առցանց հանդիպման ժամանակ Սլավիկ Սարգսյանն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետի հանձնարարականների կատարման ընթացքին, Տեսչական մարմնի վերահսկողության ոլորտների աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման հարցերին, ինչպես նաև մարմնի գործունեության ընթացքում հանդիպած խնդիրների լուծման ուղղություններին։ Քննարկվել են նաև աշխատանքների կանոնակարգման հետ կապված հարցեր, ընդգծվել է թիմային՝ համագործակցված աշխատանքի կարևորությունը։ Ստորաբաժանումների ղեկավարներին տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալ Վահագն Գրիգորյանն իր խոսքում անդրադարձել է աշխատանքային կարգապահության, քաղաքացիական ծառայողների բարեվարքության նորմերի խստագույնս պահպանման անհրաժեշտությանը։
Սլավիկ Սարգսյանն ամփոփելով աշխատաժողովը՝ Տեսչական մարմնի ողջ անձնակազմին նախապես շնորհավորել է Հունիսի 11-ի՝ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի Կանոնադրության հաստատման օրվա առթիվ, պետական մարմնի կայացման և զարգացման գործում ընդգծել է յուրաքանչյուր աշխատակցի ներդրած անհատական ջանքի և պատասխանատվության կարևորությունը, մաղթել՝ արդյունավետ ու անխոչընդոտ աշխատանք։

Рабочая встреча с участием всех сотрудников Инспекционного органа
9 июня исполняющий обязанности руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда РА Славик Саргсян созвал онлайн-рабочее собрание, в котором принял участие весь персонал территориальных центров и центрального аппарата Инспекционного органа.
В процессе онлайн-встречи Славик Саргсян коснулся хода выполнения поручений Премьер-министра РА, вопросов эффективной организации работ в сферах контроля Инспекционного органа, а также направлений решения проблем, возникших в ходе деятельности органа.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, связанные с регламентацией работ, подчеркнута важность совместной командной работы. Руководителям подразделений были даны соответствующие поручения.
Заместитель руководителя Инспекционного органа Ваагн Григорян в своей речи коснулся необходимости строгого соблюдения трудовой дисциплины, а также норм и правил служебного поведения государственных служащих.
Обобщая семинар, Славик Саргсян заранее поздравил весь коллектив Инспекционного органа с 11 июня-днем утверждения устава Инспекционного органа здравоохранения и труда РА, подчеркнул важность индивидуальных усилий и ответственности каждого сотрудника в становлении и развитии государственного органа, пожелал эффективной и беспрепятственной работы.