«Միասին ուժեղ ենք» խորագրով աշխատանքային քննարկում
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Սլավիկ Սարգսյանը մասնակցել է «Միասին ուժեղ ենք» խորագրով աշխատանքային քննարկմանը, որը կազմակերպել էին Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիան՝ «Սոլիդարիթի Սենթեր» կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի հետ համատեղ։
Քննարկման բանախոսներն են եղել նաև ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը, Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի նախագահ Էլեն Մանասերյանը։
Ներկայացվել է աշխատանքային իրավահարաբերություններում առկա իրավիճակը, իրավակիրառ պրակտիկայում հանդիպող խնդիրները։ Կարևորվել է ոլորտի շահագրգիռ կառույցների համագործակցությունը։

Исполняющий обязанности руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда РА Славик Саргсян принял участие в рабочем обсуждении на тему «Вместе мы сильны», организованном конфедерацией профсоюзов Армении совместно с армянским офисом организации «Центр Солидарности».
В процессе встречи докладчиками обсуждения были также заместитель министра труда и социальных вопросов РА Рубен Саркисян, председатель Конфедерации профсоюзов Армении Элен Манасерян.
В ходе обсуждения была представлена ситуация в области трудовых правоотношениях, проблемы, встречающиеся в правоприменительной практике, а также отмечена важность сотрудничества заинтересованных структур сферы.