Աշխատանքային այց՝ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն
Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Սլավիկ Սարգսյանը և ղեկավարի տեղակալ Թագուհի Հակոբյանը տնտեսավարող սուբյեկտերի հետ հանդիպումների շարք նախաձեռնության շրջանակներում  այս անգամ աշխատանքային այց են կատարել «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
Նախաձեռնության նպատակն է վերահսկվող օբյեկտների հետ հետադարձ կապի պահպանումը, որով ապահովվում է օրենքով սահմանված՝ տեսչական մարմինների գործունեության ամբողջականության սկզբունքը:
Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Զոհրաբյանի ուղեկցությամբ Տեսչական մարմնի ղեկավարն ու տեղակալը շրջել են բժշկական կենտրոնի բաժանմունքներում, քննարկել առանձին խնդիրներ, Տեսչական մարմնի գործառույթներին առնչվող հարցերի վերաբերյալ իրականցվել է խորհրդատվություն:
Այցի ընթացքում Սլավիկ Սարգսյանը զրուցել է նաև տարբեր բաժանմունքների բուժառուների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով և պատասխանել վերջիններիս մտահոգող հարցերին:

Руководитель Инспекционного органа здравоохранения и труда Славик Саргсян и заместитель руководителя Тагуи Акобян в рамках инициативы встреч с хозяйствующими субъектами на этот раз совершили рабочий визит в медицинский центр «Сурб Аствацамайр».
Целью инициативы является поддержание обратной двусторонней связи с объектами контроля, которая обеспечивает установленный законом принцип целостности деятельности инспекционных органов.
В процессе визита руководитель и заместитель руководителя Инспекционного органа в сопровождении директора Медицинского центра Оганеса Зограбяна осмотрели отделения медицинского центра, обсудили ряд вопросов. Во время встречи была проведена консультация по вопросам, касающимся функций Инспекционного органа.
В ходе визита Славик Саргсян побеседовал с пациентами различных отделений, поинтересовался состоянием их здоровья, а также ответил на волнующие их вопросы.