603 իրազեկում տնտեսավարողների և հանրության համար, այդ թվում՝
62 սեմինար թիրախային խմբերի համար,
10336 խորհրդատվական գործունեություն, այդ թվում՝
Տեսչական մարմնի ղեկավարը նշել է, որ իրազեկումն արդյունավետ է վերահսկողությունից այն տեսանկյունից, որ մեկ ստուգման նույն կադրային ներուժով հնարավոր է իրականացնել մեկ դասընթաց և դրանում ներառել տնտեսավարող սուբյեկտների առավել մեծ լսարան՝ մի քանի տասնյակ տնտեսավարողներ, հետևաբար իրազեկման արդյունավետությունն անհամեմատ բարձր է։
Վերահսկողության շրջանակներում Սլավիկ Սարգսյանը ներկայացրել է.
3603 վերահսկողական աշխատանք, այդ թվում՝
Խախտումները վերացնելու նպատակով տրվել է 454 հանձնարարական (կարգադրագիր):
2414 վարչական վարույթ, այդ թվում՝
Խախտումները վերացնելու նպատակով տրվել է 450 հանձնարարական (կարգադրագիր)։
1741 վարույթ կարճվել է, այդ թվում՝ 314-ը՝ դիմումից հրաժարվելու հիմքով, իսկ մնացածն ընթացքի մեջ են։
Տեսչական մարմնի ղեկավարը վերահսկողության շրջանակներում անդրադարձել է կոսմետոլոգիական ծառայություններ մատուցողների նկատմամբ նախաձեռնած վերահսկողական գործընթացին՝ նշելով գործընթացի համար հիմք հանդիսացած բարձր ռիսկերը և ներկայացնելով արդյունքները։ Նա նաև խոսել է կեղծ դիպլոմների հայտնաբերման դեպքերի մասին։
Հաջորդիվ Սլավիկ Սարգսյանը ներկայացրել է հետադարձ կապի շրջանակներում իրականացված աշխատանքները՝ գործընկերային հանդիպումներ, մարզային այցեր, բնակիչների հետ հանդիպումներ իրենց տներում։
Այնուհետև Տեսչական մարմնի ղեկավարը ներկայացրել է 2026 թվականի անելիքները։
Մինչ ասուլիսը քաղաքացիներին և տնտեսավարողներին հնարավորություն էր տրվել նախապես ուղարկել Տեսչական մարմնի գործունեությանն առնչվող և իրենց մտահոգող հարցերը։ Ասուլիսի վերջում Սլավիկ Սարգսյանը անդրադարձել է քաղաքացիների բոլոր հարցերին՝ ապահովելով թափանցիկությունը, այնուհետև պատասխանել է լրագրողների հնչեցրած բազմաբնույթ հարցերին։
Տեսանյութը՝ ստորև։