ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Սլավիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ Տեսչական մարմնում կայացել է աշխատանքային քննարկում։
Քննարկման թեման էր՝ ծխախոտային արտադրատեսակի կամ ծխախոտային արտադրատեսակների փոխարինիչի օգտագործման արգելքի և սահմանափակումների մասին տեղեկատվություն պարունակող ցուցանակների՝ Տեսչական մարմնին վերապահված վերահսկողական գործառույթները և դրանց արդյունավետ կազմակերպումը։
Սլավիկ Սարգսյանի կողմից տրվել են աշխատանքային համապատասխան ցուցումներ, քննարկվել են հանրային սննդի օբյեկտներում առաջիկայում նախատեսված վերահսկողական միջոցառումների կազմակերպման ընթացակարգային այլ հարցեր։
Քննարկմանը մասնակցել են Տեսչական մարմնի Բժշկական օգնության և սպասարկման վերահսկողության վարչության պետը, տարածքային կենտրոնների պետեր և Բժշկական օգնության և սպասարկման վերահսկողության բաժինների պետեր։

Рабочее обсуждение в Инспекционном органе здравоохранения и труда РА
Во главе с исполняющим обязанности руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда РА Славиком Саргсяном в Инспекционном органе состоялось рабочее обсуждение.
Темой обсуждения были контрольные функции, возложенные на Инспекционный орган, в частности осуществление контроля над содержанием вывесок, содержащих информацию о запрете и ограничениях использования табачных изделий или заменителей табачных изделий, и их эффективная организация.
В ходе встречи Славик Саргсян дал соответствующие рабочие указания, были обсуждены другие вопросы организации контрольных мероприятий на объектах общественного питания.
В обсуждении приняли участие начальник управления по контролю за медицинской помощью и обслуживанием Инспекционного органа, начальники территориальных центров и начальники отделов по контролю за медицинской помощью и обслуживанием.