Ապրիլի 18-ին ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Սլավիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որին ներկա էին Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալներ՝ Գոհար Դարբինյանն ու Վահագն Գրիգորյանը, Տեսչական մարմնի հիմնական մասնագիտական կառուցվածքային և տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Տեսչական մարմնի վերահսկողության ոլորտների աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման ընթացիկ հարցերը, խնդիրներն ու ձեռքբերումները։
Սլավիկ Սարգսյանն ամփոփելով քննարկված թեմաները, պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվեց հանձնարարականներ։

8 апреля во главе с исполняющим обязанности руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда РA Славиком Саргсяном состоялось рабочее совещание, на котором присутствовали заместители руководителя Инспекционного органа Гоар Дарбинян и Ваагн Григорян, руководители структурных и территориальных подразделений Инспекционного органа.
В ходе встречи были обсуждены текущие вопросы, задачи и достижения эффективной организации работ в сферах контроля Инспекционного органа.
В процессе встречи, Славик Саргсян обобщив обсужденные темы, дал поручения руководителям структурных подразделений.